امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای نصب دوربین مداربسته برای مبتدی ها
ارسال: #1
امروزه استفاده از سیستم های دوربین مداربسته به منظور افزایش امنیت در مکان های مختلف، تبدیل به یک وسیله رایج در میان مردم شده است. با این حال اینکه یک فرد یا یک سازمان ترجیح می دهد تا چگونه دوربین های مداربسته خود را نصب نمایند،متفاوت است. اما چیزی که مشترک است این است که، در طول فرایند نصب باید جای قرار گرفتن دوربین ها ،کابل متناسب با آن و چگونه برقراری ارتباط میان دوربین ها و دستگاه ضبط را بدانید. نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته بسیار ساده است و نیاز به دانش فنی خاصی ندارد. هنگامی که نصب دوربین مداربسته به درستی انجام گیرد، دوربین می تواند سالها بدون هیچ مشکلی برای شما کار کند و به این ترتیب در پول و زمان شما صرفه جویی خواهد شد.
 
راهنمای نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته
 
- انتخاب بهترین مکان برای قرار دادن دوربین ها

گام اولیه برای نصب سیستم دوربین مداربسته،انتخاب نقاطی است که شما می خواهید آنجا را تحت نظارت قرار دهید. مناطق مهمی که بهتر است تحت نظارت قرار گیرند شامل بالکن،تخت نوزاد،راه پله،فضاهای بزرگ مشترک،درهای ورودی،پنجره های رو به خیابان و مکان هایی که اجناس باارزش شما در آنجا قرار دارند،می باشند.
 
-تست تجهیزات قبل از نصب

هنگامی که نقاط کلیدی جهت نصب دوربین هارا شناسایی کردید،لازم است تا هر دوربین و بقیه تجهیزات مانند کابل،مانیتور و dvr را پیش از نصب به خوبی تست کنید.
 
-ارتفاع مناسب برای نصب دوربین ها

قبل از اینکه شما دوربین ها را نصب کنید،ابتدا مناطقی که دارای ارتفاع مناسب جهت نصب دوربین می باشند را شناسایی نمایید. به عنوان مثال، بهترین زاویه برای قرار دادن دوربین مداربسته در یک اتاق معمولا در گوشه دیوار و نزدیک به سقف می باشد. اگر می خواهید دوربین را در فضای باز نصب کنید، باید آن را در ارتفاع 5متری نصب نمایید.به این ترتیب دوربین به راحتی توسط خلافکاران پایین کشیده نخواهد شد.هنگام نصب پایه دوربین ها،در ابتدا با یک مداد یا جسم نوک تیز مکان مناسب را علامت زده،سپس با یک مته دیوار را سوراخ کرده و پایه دوربین را نصب نمایید.

-وصل کرن برق

پس از نصب دوربین ها،باید آنها را بوسیله آداپتور به برق وصل نمایید.

-تنظیم دوربین

هنگامی که دوربین با خیال راحت بر روی دیوار نصب شد، لازم است که تنظیمات لازم را برای موقعیت دوربین انجام دهید. موقعیت دوربین ها را باید به گونه ای تنظیم نمایید تا دوربین دید واضح و روشنی از منطقه تحت پوشش خود داشته باشد.اگر دوربین مداربسته در فضای باز می باشد، باید دقت کنید تا تنه درختان و یا هر مورد دیگری دید دوربین را مسدود ننماید.
 
- راه اندازی DVR

 
هنگامی که تمام دوربین ها به درستی در سر جای خود قرار گرفتند، زمان راه اندازی دستگاه DVR می باشد. این کار با وصل کردن دوربین به دستگاه ضبط ویدئو دیجیتال انجام می شود. ارتباط با استفاده از فیش BNC برقرار خواهد شد.یک سر فیش به دوربین و سر دیگر آن به DVR وصل خواهد شد.

-راه اندازی سیستم

پس از راه اندازی دستگاه ضبط و سیستم نظارت، می توانید سیستم را راه اندازی نمایید.بنابراین تمام دوربین های سیستم را روشن کرده و از درست کار کردن آنها مطمئن گردید.
پاسخ
ارسال: #2
خیلی ممنون دوست عزیز مطلب مفیدی بود
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان