امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برج انرژی در جاکارتا
#1
[تصویر:  n00020361-b.jpg]

پر افتخارترین شرکت ساخت و ساز جهان SOM (سازنده برج خلیفه دوبی و ده ها آسمانخراش مشهور دیگر در جهان) از طرح برج ۹۹ طبقه خود در جاکارتای اندونزی رونمایی کرد که به عنوان ساختمانی بسیار پایدار برای ادارات مرکزی شرکت دولتی انرژی Pertamina طراحی شده است.

[تصویر:  memarinews_som-unveils-02.jpg]

این "برج انرژی" قصد دارد تبدیل به شاخصه ی جدیدی در افق پایتخت اندونزی شود. زمانی که در سال ۲۰۲۰ تکمیل شود این پروژه عظیم در برگیرنده تالارکنفرانس ۲هزار نفره، پاویلون نمایشگاهی، مسجد عمومی و کارخانه مرکزی انرژی در کنار برج خواهد بود.حضور نمادین برج انرژی Pertamina در شهر به عنوان مدل پایداری و کارایی به علاوه مدلی برای طراحی مکانی برای همکاری جمعی وسیع خواهد بود.

[تصویر:  memarinews_som-unveils-03.jpg]

طراحی دفاتر مرکزی و فرماندهی عملکردگرا نمایان گر جاه طلبی ماموریت برج Pertamina و نشان دهنده یک مدل خلاقانه برای ساخت و توسعه پایدار در شهر جاکارتا است.بر اساس اطلاعات SOM برج Pertamina اولین آسمانخراش دنیا خواهد بود که "انرژی" عنصر جهت دهنده ی اصلی در طراحی آن بوده است.
حجم برج رو به بالا به آرامی باریک و گرد میشود و در تاج خود باز میشود که یک بادگیر قیفی شکل را دربرگرفته و از بادهای متداول منطقه و بادهای پر سرعتی که در طبقات بالای برج در جریانند، برای تولید انرژی بهره میجوید و به طور دقیق برای محل جاکارتا در مجاورت خط استوا کالیبره شده است.

[تصویر:  memarinews_som-unveils-04.jpg]

سطح خمیده نمای برج باعث دریافت کمتر گرمای خورشید در طول سال میگردد و نیز تابش بیرونی خورشید به طور قابل ملاحظه ای با نفوذ نور باعث بهبود محیط کار و دخیره انرژی با نیاز کمتر به نور مصنوعی درون دفاتر میگردد.یک کارخانه و مجتمع خدماتی و تولید انرژی مرکزی به عنوان قطب تولید انرژی برای این پردیس خدمت خواهد کرد و به عنوان قلب تلویحی محوطه برای سرویس دهی و توزیع انرژی عملکرد خواهد داشت. مسیر رفت و آمد پوشیده شده ای به اسم "نوار انرژی"، منظومه ی برنامه های این پردیس را به هم پیوند میزند و تا پل های زمینی و باغات گسترده شده است و آرایشی از فضاهای عمومی قابل دسترس ایجاد مینماید.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان